top of page

סדנת תיאטרון סיפור

סדנה מקצועית

כשחקנים אנו שואפים להשתכלל ולרכוש מיומנויות שיפתחו לנו עוד דלתות. הכלים היקרים ביותר שיש לנו הם הגוף שלנו והקול שלנו, אם נוסיף להם את דמיוננו הפרוע בו אנו לעיתים חוששים לגעת, נהפוך לשחקנים-יוצרים, כך הביטחון העצמי גובר יחד עם המודעות העצמית, אלה מאפשרים לנו להיענות לאתגרים שבמקצוע.


 ז'אנר תאטרון הסיפור מאפשר לשחקן "להחזיק קהל" דרוך וקשוב, לאסוף אותו אליו רק באמצעות הדבר החשוב ביותר – הוא עצמו, ללא עזרים חיצוניים.
בסדנא אנו עומדים על במה ריקה ויוצרים עולם ומלואו ללא שימוש בתפאורה, תלבושות או כל אביזר אחר ונספר סיפור מלא בצבעים, ריחות, מקומות וקהל שבוי שהולך אתנו את המסע.


במהלך השנים במסגרת עבודתי במדינות שונות וכמו כן במסגרת התואר השני שלי בתאטרון פיתחתי טכניקה שנובעת מהצורך שלי לבסס שחקן כאוטוריטה מלאה, כדבר החשוב ביותר על הבמה.


הסדנא מיועדת לשחקנים מקצועיים, תלמידי מגמות תיאטרון וסטודנטים למשחק.

תיאטרון פיזי

סדנת תיאטרון פיזי 

תנועה במרחב

סדנה מקצועית

סדנת תאטרון פיזי; תנועה במרחב (סדנאות מקצועיות כולל מרצים אורחים)

בסדנת התאטרון הפיזי נכיר את גופנו מחדש, נחווה אינספור אפשרויות להפעלתו ונחקור יחד ולחוד מה דומה ובעיקר מה מבדיל ומייחד אותנו כשחקנים. בנוסף נעסוק בסודות שפת הגוף - כיצד מחווה קטנה יכולה לומר המון, איך דמות יכולה לא לומר מילה ועדיין נבין ונזדהה עמה.

כאשר הגוף בשליטה, אנו פנויים לשחק. כאשר אנו יודעים כיצד הדמות אותה אנו מגלמים הולכת ומתנהלת בעולם, הרווחנו אותה והיא לעולם תהיה בגופנו, בצורה טבעית שעוברת על הבמה כמשחק אותנטי. הכלי המרכזי של שחקן הוא גופו, זה הנוכח על הבמה. זוהי חוויה מוזרה, שלא נאמר מפחידה וכלל לא פשוטה לעמוד מול המון אדם בצורה בה הגוף מחובר ומודע.

 

הסדנה מבוססת על שיטה ייחודית שפיתחתי, היוצרת אינטגרציה של מספר עולמות, החל ממחקר אקדמאי, עד פרקטיקות מתחום הפילאטיס, "גאגא" ו"קומדיה דל-ארטה", כך נוצרת קומפוזיציה בימתית, קבוצתית ואישית.

הסדנא מיועדת לשחקנים מקצועיים, תלמידי מגמות תיאטרון וסטודנטים למשחק.

תיאטרון סיפור

סדנת גיבוש תיאטרלית לבני ובנות נוער

עבודה בתוך ומתוך הקבוצה

מניסיוני האישי ולאחר אין ספור סדנאות שהנחיתי, נוכחתי לדעת שבני נוער בעיקר מחפשים דרך להשמיע את קולם ולקבל אוזן קשבת והכרה, תהליך ההתבגרות הוא קשה ומשמעותי ומשפיע רבות על חיינו בהמשך כמבוגרים. יש פער גדול בין שפת הגוף לתחושות ולמחשבות, מעין כאוס שקשה להשתלט עליו שכן זהו גיל מבלבל מאוד בו חלים שינויים משמעותיים מבחינה פיזית ונפשית.

הסדנה מייצרת מרחב בו כולם שווים ומתקיים שיתוף פעולה בין הנוכחים, בזוגות או בקבוצה. תוך שימת דגש על זקיפות קומה ויציבה, התגברות על מבוכה, השמעת הקול האינדיבידואלי של כל אחד, כל אלה תוך שחרור והנאה.

סדנת תאטרון לבני נוער היא כלי מוכח ומעולה להגיע לבני נוער וליצור שינוי אמתי. היצירה ובתוכה מדיום התאטרון מהווים גלגל הצלה של ממש בעולם בו אנו חיים מול מודלים בלתי אפשריים ומציאות מדומה. מכשירי הסמארטפונים מונחים בצד לשעה לפחות וכל המשתתפים נוכחים יחד בחוויה עוצמת שמתרחשת כאן ועכשיו ברמה הפיזית והרגשית.

הסדנה מיועדת לבני ובנות נוער (כולל נוער בסיכון) מגילאי 14 ומעלה, לקבוצה של עד 25 משתתפים.

לסדנה זו שתי אופציות:

1.   "סדנה קצרה" בת שעתיים.

2. "סדנת פרויקט" בת שלושה מפגשים, כל מפגש בן שלוש שעות ובמפגש האחרון תציג הקבוצה קטע שיצרו במהלך הסדנא.

גיבוש תיאטרלי בני נוער

סדנת תאטרון למנהלים ועובדים

סדנאות לעסקים

עולם העבודה משתנה במהירות, עובדים מוכשרים עוברים מארגון לארגון ואף פונים ליזמות עסקית. עובדים יעדיפו לעבוד בהרמוניה ובתנאים טובים שכן יש להם את אפשרות הבחירה ובסופו של יום, ההון האנושי הוא הדבר החשוב ביותר.

 הניהול המסורתי של מנהל כאוטוריטה כבר לא מספיק, לשם תפוקה מרבית ישנו צורך במנהיגות ואמפתיה, הקשבה, שיתוף והיכולת להעביר את המסר נכון - מה שייצור מוטיבציה ועבודת צוות אפקטיבית. 

עמידה מול קהל, שכנוע, שפת גוף ויצירת קשר בלתי אמצעי הם בסיס התאטרון, בנוסף ניתנת האפשרות להיכנס לנעליו של האחר, העובד והמנהל מקבלים הזדמנות להתחלף לו רק למספר רגעים כדי לחוות איש את רעהו ולייצר חוויה של אמון בעבודה עם פרטנר. 

הרעיון המרכזי הוא יצירת שייכות ומחויבות של העובדים והמנהלים , בסדנא אין "עובד" ו"מנהל" אלא קבוצה בה כולם שווים ונעים יחד להשגת אותה מטרה.

השיטה יוצרת אינטגרציה של מחקר אקדמאי, ניסיון רב שנים בהנחיית סדנאות תאטרון ובהן פרקטיקות מתחום הגוף, כך נוצרת מראה רגשית שממשיכה להדהד בעבודה ובחיי היום יום. התאטרון הוא כלי אומנותי להעברת מסרים, כזה שנותן הזדמנות לבני אדם לומר את שעל ליבם בדרך אמנותית, רגישה ובשיתוף פעולה מלא.

הסדנה מיועדת לצוותים וארגונים 

מנהלים

סדנת משחק תאטרון

סדנאות לעסקים

משמעות המילה משחק היא כיף, חזרה לילדות, שחרור מעכבות ויציאה מהשגרה. הסדנה מעניקה חוויה חד פעמית של שחרור, הנאה ואוירה לא פורמלית היוצרת קרבה בקבוצה.

דינמיקה קבוצתית, בין-אישית, יצירת היכרות ממקום שונה וחיבור בין צוות העובדים, שבירת קרח והעצמה אישית.

כל אלה על ידי שימוש בכלים מעולם התאטרון – אימפרוביזציה, שפת גוף, הפעלת הדמיון, תנועה ושיתוף פעולה.

הסדנה מיועדת לגיבוש צוותים וארגונים

צוות עובדים
bottom of page